Ogłoszenia duszpasterskie 7.06.2026 r.
Jenin, 7.06.26
Ogłoszenia duszpasterskie
- Trwa oktawa Bożego Ciała. We wtorek, w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W czwartek będą miały miejsce na zakończenie oktawy obrzędy błogosławieństwa małych dzieci Najśw. Sakramentem i poświęcenia wianków.
- Publiczna zbiórka do puszek na rzecz pacjentów hospicjum odbędzie się w środę w Gorzowie.
- Modlitewne czuwanie parafialnych Wspólnot Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek, 11 czerwca, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Początek – o godz. 19, zakończenie – podczas Mszy św. o godz. 24.
- W piątek, 12 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. z kazaniem będzie odprawiona o godz. 18, następnie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
- Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.
- W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego w kościele filialnym w Chwałowicach. Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 adoracją Najśw. Sakramentu, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Następnie o godz. 11 wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła i zostanie odprawiona suma odpustowa. Liturgię uświetni zespół „Canto” z Kamienia Wielkiego pod kierunkiem Krzysztofa Sowy. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Paweł Terzyk, proboszcz parafii w Witnicy.
- Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont wieży kościoła w Jeninie.
- Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
- Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- Kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinie z Chwałowic, która ucierpiała w wyniku pożaru domu, odbędzie dzisiaj po każdej Mszy św.