Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2024 r.

Jenin, 22.09.2024

1. Trwa Nowenna do Świętego Michała Archanioła przed uroczystością odpustową. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy od wtorku do soboty od godz. 17.30.
  2. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 17 w kościele w Jeninie.
  3. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
  4. Obchody pierwszej rocznicy powstania Oazy Nowego Życia w naszej parafii rozpoczną się w sobotę o godz. 17 dziękczynną adoracją Najśw. Sakramentu w kościele i Eucharystią o godz. 18. Następnie będzie miała miejsce agapa w domu parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę, 29 września, przypada uroczystość odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła w kościele w Jeninie, która rozpocznie się o godz. 12 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez parafialny zastęp Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Jest to spowiedź obowiązkowa dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Następnie o godz. 12.30 odbędzie się procesja dookoła kościoła i rozpocznie suma odpustowa. Na zakończenie nastąpi wręczenie nagród młodzieży i dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym na temat Patrona naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła będzie miał miejsce kiermasz ciast i innych wypieków, z których dochód jest przeznaczony na działalność Oazy młodzieżowej. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik dr Tomasz Sałatka.
  6. Wolontariusze PZC będą rozprowadzać dzisiaj cebulki żonkili, z których dochód jest przeznaczony na prowadzenie hospicjum w Gorzowie.
  7. Spotkanie dla uczniów klas siódmych i ósmych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, oraz uczniów klas ponadpodstawowych, którzy nie przystąpili jeszcze do bierzmowania, a także ich rodziców odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  8. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 w parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Gorzowie.