Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024 r.

Jenin, 21.07.24

1. Jutro rozpoczyna się zorganizowana przez naszą parafię kolonia dla dzieci w Kacwinie na Spiszu. Wyjazd uczestników kolonii nastąpi o godz. 7 sprzed kościoła w Jeninie.
  2. Msze święte w dni powszednie w kościele w Jeninie będą odprawiane w tym tygodniu: we wtorek i w środę oraz w piątek i w sobotę o godz. 18. Okazja do spowiedzi będzie w tych dniach pół godziny przed Mszą św.
  3. We wtorek, 23 lipca, przypada święto Św. Brygidy, Patronki Europy.
  4. XV Jubileuszowa Rowerowa Pielgrzymka z Jenina do Chwałowic przez Lubczyno odbędzie się w czwartek, 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona kierowców, pielgrzymów oraz podróżujących. Wyjazd uczestników nastąpi o godz. 17 sprzed kościoła parafialnego w Jeninie. Następnie pielgrzymi zatrzymają się w kościele w Lubczynie na krótką modlitwę, po której dołączą do nich parafianie z Lubczyna. Po dotarciu do kościoła w Chwałowicach uczestnicy wysłuchają wykładu Eugeniusza Cytlaka o historii miejscowego kościoła. Następnie zostanie odprawiona Eucharystia w intencji parafian, po której nastąpi poświęcenie rowerów, samochodów i innych pojazdów, znajdujących się w okolicach kościoła. Na zakończenie parafianie z Chwałowic zapraszają wszystkich na festyn na placu przy sali wiejskiej.
  5. W piątek, 26 lipca, obchodzimy wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Matki Najświętszej i Dziadków Pana Jezusa. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych rodziców i dziadków.
  6. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w piątek przez pół godziny po zakończeniu wieczornej Mszy św.
  7. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1490 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.