Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2026 r.
Jenin, 4.06.26
Ogłoszenia duszpasterskie
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w ich domach rozpoczną się jutro o godz. 8.
- Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie jutro i w sobotę od godz. 17.30 do godz. 18.
- Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona jutro o godz. 18. Następnie w ramach oktawy Bożego Ciała odprawimy nabożeństwo czerwcowe i rozpocznie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po której parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
- Ze względu na szczególny charakter jutrzejszego dnia Biskup Diecezjalny udziela wierzącym na terenie naszej diecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
- Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, prowadzone przez trzecią różę różańcową, rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Mszę pierwszosobotnią ku czci Niepokalanego Serca NMP z Komunią wynagradzającą odprawimy o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
- Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała odbędą się w najbliższą niedzielę po Mszy św. w Chwałowicach, po Mszy św. w Lubczynie i po Mszy św. o godz. 12.30 w Jeninie.
- Najbliższa niedziela jest Świętem Dziękczynienia, poświęconym pamięci Św. Jana Pawła II. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
- Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę po Mszy św.
- Kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinie z Chwałowic, która ucierpiała w wyniku pożaru swojego domu, odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy św.
- Diecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Przyjaciół Paradyża” do sanktuarium w Rokitnie odbędzie się w niedzielę.
- Diecezjalny Dzień Młodzieży będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu, 13 czerwca, w sanktuarium w Rokitnie. Młodzież z naszej parafii, która chciałaby wziąć w nim udział, proszona jest o zapisywanie się w zakrystii.