Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2026 r.

Jenin, 4.06.26

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w ich domach rozpoczną się jutro o godz. 8.
  2. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie jutro i w sobotę od godz. 17.30 do godz. 18.
  3. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona jutro o godz. 18. Następnie w ramach oktawy Bożego Ciała odprawimy nabożeństwo czerwcowe i rozpocznie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po której parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  4. Ze względu na szczególny charakter jutrzejszego dnia Biskup Diecezjalny udziela wierzącym na terenie naszej diecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, prowadzone przez trzecią różę różańcową, rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Mszę pierwszosobotnią ku czci Niepokalanego Serca NMP z Komunią wynagradzającą odprawimy o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
  6. Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała odbędą się w najbliższą niedzielę po Mszy św. w Chwałowicach, po Mszy św. w Lubczynie i po Mszy św. o godz. 12.30 w Jeninie.
  7. Najbliższa niedziela jest Świętem Dziękczynienia, poświęconym pamięci Św. Jana Pawła II. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę po Mszy św.
  9. Kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinie z Chwałowic, która ucierpiała w wyniku pożaru swojego domu, odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy św.
  10. Diecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Przyjaciół Paradyża” do sanktuarium w Rokitnie odbędzie się w niedzielę.
  11. Diecezjalny Dzień Młodzieży będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu, 13 czerwca, w sanktuarium w Rokitnie. Młodzież z naszej parafii, która chciałaby wziąć w nim udział, proszona jest o zapisywanie się w zakrystii.
Skip to content