Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024 r.

Jenin, 13.10.24

1. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  2. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.
  3. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
  4. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po nabożeństwie różańcowym.
  5. W piątek, 18 października, obchodzimy święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Módlmy się w tym dniu za lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników ochrony zdrowia.
  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 13 w kościele.
  7. Uroczysta Msza św. w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona w sobotę, 19 października, o godz. 18 w gorzowskiej katedrze. Następnie w Sali Papieskiej przy ulicy Obotryckiej 10 będzie miał miejsce wykład „Ks. Jerzy Popiełuszko – życie i działalność. Nowe hipotezy dotyczące okoliczności męczeńskiej śmierci”.
  8. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18.
  9. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
  10. Zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
  11. Zbliża się listopad – miesiąc naszej modlitwy za zmarłych. Dzisiaj przy wyjściach będzie można otrzymać kartki na wypominki, które czytelnie wypełnione składamy w naszej parafii w zakrystii lub w kopercie na tacę.
  12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj o godz. 16 w domu parafialnym.