Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2024 r.

Jenin, 2.06.24

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. We wtorek, środę i czwartek po nabożeństwie czerwcowym odbędą się procesje eucharystyczne dookoła kościoła.
  3. Chłopcy, którzy chcą zostać ministrantami, przyjdą na pierwsze spotkanie w środę po wieczornym nabożeństwie do kościoła.
  4. Msza prymicyjna ks. Michała Kowalewskiego, który przed tygodniem przyjął święcenia kapłańskie, zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a następnie wyruszy procesja dookoła kościoła. Po procesji będzie miało miejsce błogosławieństwo małych dzieci Najśw. Sakramentem i obrzęd poświęcenia wianków. Na zakończenie uroczystości Ksiądz Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ofiary zbierane na tacę podczas Eucharystii będą przeznaczone dla Księdza Prymicjanta.
  5. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” z udziałem Księdza Neoprezbitera odbędzie się w czwartek w domu parafialnym.
  6. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
  7. W piątek, 7 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. z kazaniem będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie, a zbierane do puszek – na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym.
  11. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę w parafii pw. Najśw. Zbawiciela przy ulicy Niemcewicza w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
  13. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.