Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

Jenin, 26.05.24

1. Nabożeństwa majowe będą odprawiane od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 18.
  2. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę w kościele po wieczornym nabożeństwie.
  3. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i wieku szkolnym odbędzie się w środę po nabożeństwie przed kościołem.
  4. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w Boże Ciało będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszy z kościoła w Jeninie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o wykonanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji i wyznaczenie funkcji na czas procesji.
  5. W piątek, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy św. o godz. 18 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej, a następnie rozpocznie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po której parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  6. Ze względu na wyjątkowy charakter najbliższego piątku, Ksiądz Biskup udziela wiernym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. W najbliższą sobotę, 1 czerwca, obchodzimy Dzień Dziecka. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka odbędą się w sobotę w sanktuarium w Rokitnie, na które są zaproszone wszystkie dzieci naszej diecezji, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
  8. W obecnym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, prowadzone przez pierwszą różę różańcową, rozpocznie się o godz. 17. Mszę pierwszosobotnią z Komunią wynagradzającą odprawimy o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  10. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  11. W związku z oktawą Bożego Ciała procesje dookoła kościoła odbędą się   w przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy świętych w Chwałowicach, w Lubczynie i po Mszy św. o godz. 12.30 w Jeninie.