Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r.

Jenin, 28.04.24

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
  • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy szóste, siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy ponadpodstawowe – w czwartek od godz. 17.30 do 18.
  1. Piesza pielgrzymka ze Szczecina do Rokitna będzie w środę przechodzić przez Jenin.
  2. W środę, 1 maja, rozpoczynamy odprawianie nabożeństw ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18. W tym roku nie będzie nabożeństw majowych w niedziele i święta.
  3. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po nabożeństwie majowym.
  4. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek przez pół godziny po zakończeniu wieczornego nabożeństwa.
  5. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte w najbliższy piątek będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje wiernych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
  7. Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej do sanktuarium w Rokitnie pod hasłem: „Chcemy zobaczyć Jezusa” odbędzie się w sobotę.
  8. Pielgrzymka parafialnych wspólnot „Przyjaciół Paradyża” do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się w przyszłą niedzielę. Z naszej parafii wyjedzie autobus, na który można się zapisać, wpłacając przy zapisie 30 złotych od osoby. Wyjazd nastąpi o godz. 9.30 sprzed kościoła w Jeninie.
  9. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele.
  10. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę w parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone od poniedziałku do piątku o godz. 19.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.