Życzenia i podziękowania Wielkanoc 2024

Drodzy Parafianie!

Chrystus, Zwycięzca śmierci i Pan życia, zaprasza nas dzisiaj do udziału w Jego triumfie. Nadzieja, która rodzi się z tego zwycięstwa, niech będzie dla Was wszystkich, Parafian i Gości, źródłem mocy na każdy dzień życia.

Życzę, by w tajemnicy Zmartwychwstania Wasze życia nabrało nowego blasku i głębszego sensu oraz zostało umocnione nadzieją.

Życzę Wam wszystkim radosnych i błogosławionych świąt!

Cieszę się, że wielu z Was przygotowywało się do świąt wielkanocnych, uczestnicząc w Wielkim Poście w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także biorąc udział w rekolekcjach i przystępując do sakramentów świętych.

Dziękuję grupom, wspólnotom i młodzieży za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz wiernym, którzy włączyli się w adoracje Najświętszego Sakramentu w Wielkim Tygodniu. Dziękuję również tym Parafianom, którzy poświęcili czas na wykonanie ozdobnych palm na Niedzielę Palmową, na dekorację naszych kościołów, na troskę o krzyże i kapliczki przydrożne.

Składam podziękowanie za codzienną posługę przy ołtarzu ministrantom i lektorom oraz Parafialnemu Zespołowi Liturgicznemu.

Dziękuję Parafianom, którzy przez zakup świecy wielkanocnej włączyli się w dzieła charytatywne, prowadzone przez diecezjalną Caritas, i 72. rodzinom z Jenina i z Lubczyna, które złożyły ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Serdecznie dziękuję również za wszystkie ofiary składane przez cały rok na utrzymanie naszej parafii i remonty naszych kościołów.

Ksiądz Proboszcz

 

 

 

 

 

 

Skip to content