Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024 r.

Jenin, 24.03.24

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na Wielki Tydzień i święta wielkanocne jutro o godz. 17.
 2. Spotkania dla ministrantów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11 w kościele.
 3. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne.
 4. W Wielki Czwartek – pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona w kościele  w Jeninie o godz. 18. Następnie Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji. Czuwanie zakończy się różańcem o godz. 20.30.
 5. W Wielki Piątek – pamiątkę Męki i Śmierci Chrystusa – adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 14. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy o godz. 18, następnie będziemy uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej z adoracją Krzyża oraz obrzędem Komunii św. Po zakończeniu  obrzędów nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu. Czuwanie przy Bożym Grobie zakończy się różańcem o godz. 20.30.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje wierzących post ścisły oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
 7. Święcenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w Wielką Sobotę: w kościele w Jeninie – o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach – o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – o godz. 13.30.
 8. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 14. Msza Wigilii Paschalnej z obrzędami poświęcenia ognia i wody zostanie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18.
 9. Msze św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawione: w kościele w Jeninie – o godz. 6 i o godz. 12.30, w kościele w Chwało-wicach – o godz. 9.30 i w kościele w Lubczynie – o godz. 11.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz.12.30.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w koś- ciele w Jeninie.
 13. Koncert oratoryjny „Muzyka i sacrum” odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w Filharmonii Gorzowskiej.
Skip to content