ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024 r.

Jenin, 17.03.24

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ze względu na pomoc w spowiedziach rekolekcyjnych w parafiach, Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele w Jeninie w tym tygodniu tylko w środę, czwartek i piątek o godz. 18.
 2. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę o godz. 19 w domu parafialnym.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek przez pół godziny po zakończeniu wieczornej Mszy św. W piątek i w Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z rozważaniami przygotowanymi przez młodzież naszej parafii, zostanie odprawione w najbliższy piątek w lesie w tzw. Alei Akacjowej po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.
 5. Spotkanie Oazy Nowego Życia rozpocznie się w domu parafialnym po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy świętych za tydzień odbędzie się poświęcenie palm.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w przyszłą niedzielę.
 8. Obrzęd poświęcenia książeczek dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30, a następnie będzie miało miejsce w domu parafialnym spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci
 9. W związku z tym, że od 12 lutego obowiązują nowe kryteria dochodowe, osoby, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej za pośrednictwem naszej parafialnej Caritas, proszone są o dostarczenie nam zaświadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nowe kryteria dochodowe wynoszą: dla osoby gospodarującej samotnie – 2056 złotych, dla osoby   w rodzinie – 1590 złotych.
 10. Wolontariusze będą rozprowadzać dzisiaj przy wyjściu ozdobne palmy na Niedzielę Palmową, natomiast młodzież – kartki wielkanocne.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy 1720 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w koś- ciele w Jeninie.
Skip to content