Ogłoszenia duszpasterskie

Jenin, 10.03.24

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczęte dzisiaj rekolekcje wielkopostne są skierowane do wszystkich: do dorosłych, młodzieży i dzieci. Niech będą okazją do jak najlepszego duchowego przygotowania naszych rodzin do Wielkanocy.
 2. Msze święte będą odprawiane w obecnym tygodniu zgodnie z programem rekolekcji, który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na naszych stronach w Internecie.
 3. Ksiądz Rekolekcjonista będzie odwiedzał chorych w ich domach jutro od godz. 10. Chorych można zgłaszać dzisiaj w zakrystii lub telefonicznie.
 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej wraz z obrzędem Komunii świętej zostaną odprawione w piątek: w kościele w Chwałowicach o godz. 17 i w kościele w Lubczynie o godz. 17.30.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 18, a następnie parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających w dniach 22.07 – 1.08.2024 r. na kolonię letnią do Kacwina, organizowaną przez naszą parafię, odbędzie się w piątek (15.03.) o godz. 16.30 w świetlicy w domu parafialnym.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zostanie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego odbędzie się dzisiaj po nabożeństwie Gorzkich Żali w domu parafialnym.
 10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj przy wyjściu paschaliki wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Za ozdobną świecę na stół wielkanocny składamy ofiarę w wysokości 20 złotych. Natomiast młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać wykonane przez siebie kartki wielkanocne.
 11. Ministranci będą sprzedawać prasę katolicką. Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” kosztują 10 złotych, a nowy numer „Gościa Extra” zatytułowany „Wielki Post z Pasją” – 14 złotych.
 12. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć ozdobne palmy na Niedzielę Palmową.
Skip to content