Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.2024 r.

Jenin, 21.01.24

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w dni powszednie w kościele w Jeninie będą odprawiane w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 18. Okazja do spowiedzi św. będzie w tych dniach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętych.
 2. Wszyscy Parafianie z Jenina są zaproszeni na spotkania kolędowe, które odbędą się w tym tygodniu w kościele podczas Mszy świętych o godz. 18 według następującego porządku:
 • we wtorek (23 stycznia) – ulice: Osiedlowa, Krótka, Jasna, Dobra, Graniczna, Parkowa i Wspólna;
 • w środę (24 stycznia) – pozostałe ulice Osiedla Stilonowskiego;
 • w czwartek (25 stycznia) – ulica Gorzowska i ulice sąsiednie;
 • w piątek (26 stycznia) – ulice: Lipowa, Orzechowa, Polna, Osiedle Przylesie, Wojska Polskiego, Akacjowa i Słoneczna;
 • w sobotę (27 stycznia) – Parafianie, którym ten termin najbardziej odpowiada.

Spotkania będą okazją do wspólnego zaśpiewania kolęd i przystąpienia do Komunii św. Na zakończenie wszyscy otrzymają błogosławieństwo na nowy rok, a w przyniesionym naczyniu będą mogli zabrać wodę święconą do poświęcenia swoich domów i mieszkań.

 1. W czwartek przypada święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i kończy się Tydzień Ekumeniczny.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek i w piątek przez pół godziny po zakończeniu wieczornej Mszy św.
 3. Podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie będą miały miejsce spotkania kolędowe, na które są zaproszeni wszyscy Parafianie z Chwałowic i Lubczyna. Na zakończenie uczestnicy otrzymają błogosławieństwo na nowy rok, a w przyniesionym naczyniu będą mogli zabrać wodę święconą w celu poświęcenia swoich domów.
 4. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.30.
 5. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1830 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content