Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2024 r.

Jenin, 31.12.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30, w kościele w Lubczynie – o godz. 11 oraz w kościele w Jeninie –    o godz. 12.30 i o godz. 18. Nie będzie Mszy św. o godz. 8. Jutrzejsza uroczystość jest świętem nakazanym, w które wszyscy wierzący posiadają obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 2. Młodzież naszej parafii: Teatr „Nadzieja” imienia Świętego Jana Pawła II i Oaza Nowego Życia zaprasza jutro po zakończeniu Mszy św. o godz. 18 na noworoczny koncert „Dzisiaj w Jeninie wesoła nowina”.
 3. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele w Jeninie w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 18.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie od wtorku do piątku od godz. 17.30 do 18.
 5. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 6. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.
 7. W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć przy wejściu do kościoła, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii, natomiast wodę święconą zabrać w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 8. Zespół Śpiewaczy „Jagienki” wystąpi z repertuarem kolęd i pastorałek w święto Trzech Króli podczas Mszy św. o godz. 12.30.
 9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 11. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie. Spotkanie przygotowuje druga róża różańcowa.
Skip to content