Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2024 r.

Jenin, 24.12.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj świętujemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowujemy katolickie i polskie zwyczaje i obrzędy, powstrzymując się m.in. przez cały dzień  od spożywania pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiądziemy w gronie rodziny przy wigilijnym stole, rozpoczynając wieczerzę od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa i wspólnej modlitwy. Następnie będziemy dzielić się poświęconym opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
  2. Msze pasterskie w noc Narodzenia Pańskiego będą oprawiane w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – godz. 22.30 i w kościele w Jeninie – o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki imienia Biskupa Wilhelma Pluty.
  3. Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i święto Św. Szczepana będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w drugi dzień świąt są przeznaczone na utrzymanie katolickich uczelni.
  4. Msze święte w oktawie Bożego Narodzenia będą odprawiane od środy do soboty o godz. 18.
  5. Biskup Diecezjalny udziela wierzącym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.
  6. Za tydzień, 31 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto wszystkich katolickich rodzin. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończeniu starego roku kalendarzowego.
  7. Dzisiaj przy wyjściu można nabyć opłatki wigilijne. Dochód z opłatków będzie przeznaczony na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów na przyszły rok.
  8. Ministranci będą przy wyjściu rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela” z wielokartkowym kalendarzem ściennym na przyszły rok kosztuje 12 złotych, a podwójny numer tygodnika „Gość Niedzielny” – 15 złotych.
Skip to content