Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023 r.

Jenin, 17.12.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta Bożego Narodzenia jutro o godz. 16.
  2. Środa jest w naszej parafii dniem spowiedzi św. adwentowej. Okazja do spowiedzi będzie miała miejsce: kościele w Chwałowicach – od godz. 16 do 16.30, w kościele w Lubczynie – od godz. 16.30 do 17 oraz w kościele w Jeninie – od godz. 17 do 18.30.
  3. Msze święte w tym tygodniu w kościele w Jeninie będą odprawiane od środy do soboty o godz. 18.
  4. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po Mszy św.
  5. Spotkanie opłatkowe dla Oazy młodzieżowej odbędzie się w domu parafialnym w piątek po Mszy św. o godz. 18.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu. Uczestnictwo we Mszy św. w ciągu dnia w najbliższą niedzielę jest obowiązkiem każdego wierzącego.
  7. Obrzęd poświęcenia szopek betlejemskich i figurek Dzieciątka Jezus będzie miał miejsce za tydzień podczas każdej niedzielnej Mszy świętej. Szopki do poświęcenia stawiamy przed ołtarzem.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem w gronie rodziny zasiądziemy do wspólnego stołu. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa      i wspólną modlitwą. Następnie będziemy dzielić się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia. W Wigilię przez cały dzień zaleca się  wierzącym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Msze pasterskie w noc Bożego Narodzenia będą odprawiane w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 oraz w kościele  w Jeninie – o godz. 24. Ofiary zbierane podczas pasterek są przeznaczone   na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki imienia Biskupa Wilhelma Pluty.
  10. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1980 złotych, a do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – 870 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content