Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2024 r.

Jenin, 10.12.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze roratnie ku czci Matki Bożej będą odprawiane w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 18. W poniedziałek i w sobotę nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
  2. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne.
  3. W sprawach nagłych należy udawać się w najbliższym czasie do parafii w Bogdańcu lub zadzwonić pod numer telefonu: 95/751-00-38.
  4. Parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, poprowadzi w piątek po zakończeniu wieczornej Mszy św. adorację Najśw. Sakramentu.
  5. Weekendowy kurs przedmałżeński będzie miał miejsce w piątek, sobotę i w niedzielę w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. Początek – w piątek podczas Mszy św. o godz. 18. Informacje dotyczące zapisów do udziału w kursie znajdują się na stronie gorzowskiej parafii.
  6. Przedświąteczne spotkanie dla parafialnych kół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej diecezji odbędzie się w przyszłą niedzielę w Jeninie. Spotkanie rozpocznie się podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Adriana Puta.
  7. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać po Mszy św. świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne w kompletach. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 10 złotych, za dużą – w wysokości 20 złotych, a za opłatki – dobrowolną ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów. Można nabyć także kartki  świąteczne, wykonane przez naszych parafian, z których dochód będzie przeznaczony na działalność Oazy młodzieżowej naszej parafii.
  8. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozprowadzać dzisiaj wyroby wykonane przez osoby dorosłe uczęszczające na zajęcia do Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Stowarzyszenie. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby Warsztatów.
  9. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
Skip to content