Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 r.

Jenin, 3.12.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze roratnie ku czci Matki Bożej będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  2. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św.
  3. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Następnie parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  4. W pierwszej połowie stycznia będą miały miejsce tradycyjne odwiedziny kolędowe w rodzinach z błogosławieństwem rodzin i domów na nowy rok kalendarzowy. Rodziny, które zdecydują się przyjąć kolędę, proszone są o pobranie druku zaproszenia i po starannym wypełnieniu, wrzucenie go do 26 grudnia do skrzynki, znajdującej się przy ołtarzu. Można również  wysłać zaproszenie w formie elektronicznej poprzez specjalny formularz. Link do formularza jest umieszczony na parafialnej stronie w Internecie oraz na parafialnym fanpage’u w serwisie społecznościowym Facebook. Plan kolędy będzie podany w ogłoszeniach duszpasterskich, wywieszony  przed kościołami oraz umieszczony na powyższych stronach w Internecie.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie się dzisiaj po Mszy św.
  6. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiaj po Mszy św. rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne w kompletach. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 10 złotych, za dużą – w wysokości 20 złotych, a za opłatki – dobrowolną ofiarę na ubezpieczenie naszych kościołów. Można również nabyć kartki świąteczne wykonane przez naszą młodzież, wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas, Koła Gospodyń Wiejskich i Żywego Różańca. Dochód jest przeznaczony na działalność Oazy młodzieżowej naszej parafii.
  7. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie w przyszłą niedzielę rozprowadzać wyroby wykonane przez osoby uczęszczające na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gorzowie.
  8. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się za tydzień. W poprzednią niedzielę na potrzeby naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego zebraliśmy na tacę 1500 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
Skip to content