Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023 r.

Jenin, 26.11.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • we wtorek – klasy czwarte i piąte – od godz. 17.30 do 18;
 • w środę – klasy szóste, siódme i ósme – od godz. 17.30 do 18;
 • w czwartek – klasy ponadpodstawowe – od godz. 17.30 do 18.
 1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane we wtorek, w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 18.
 2. Spotkanie małżeńskiego kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w środę o godz. 17.30 w domu parafialnym.
 3. W czwartek, 30 listopada, obchodzimy święto Św. Andrzeja Apostoła.
 4. Odwiedziny chorych w ich domach rozpoczną się w piątek o godz. 8. Dodatkowych chorych do sakramentów świętych przed zbliżającymi się świętami można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 5. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 6. Rekolekcje dla młodzieży męskiej z cyklu „Bohaterowie Boga” odbędą się od piątku do niedzieli w Domu Młodych w Rokitnie.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas naszego duchowego przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podczas wszystkich Mszy świętych za tydzień będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wieńców adwentowych i opłatków wigilijnych. Wieńce do poświęcenia stawiamy przed ołtarzem przed rozpoczęciem Mszy świętych.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 9. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od przyszłej niedzieli rozprowadzać opłatki wigilijne w kompletach i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 10 złotych, za dużą – w wysokości 20 złotych, a za opłatki – dobrowolną ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów. Można będzie również nabyć kartki świąteczne, wykonane przez parafian, z których dochód jest przeznaczony na działalność naszej parafialnej Oazy młodzieżowej.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.30.
Skip to content