Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023 r.

Jenin, 29.10.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
 2. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w naszej parafii: w kościele w Jeninie o godz. 8 i w kościele w Chwałowicach o godz. 9.30. Po Mszy św. odprawimy w kościele w Chwałowicach nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, a następnie będzie miała miejsce procesja na miejscowym cmentarzu. Ofiary zbierane na tacę w kościele i do puszki na cmentarzu będą przeznaczone na wymianę okien w kościele.
 3. Modlitwy na cmentarzu w Bogdańcu w uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczną się o godz. 14 procesją za zmarłych, po której zostanie odprawiona Msza święta. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, dlatego uczestnictwo we Mszy św. w tym dniu w kościele lub na cmentarzu jest obowiązkiem każdego wierzącego.
 4. W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w Dniu Zadusznym będą odprawiane w naszej parafii: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. Po każdej Mszy świętej odprawimy nabożeństwo wypominkowe.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 7. Okazja do spowiedzi św. będzie w tym tygodniu w piątek i w sobotę od godz. 17.30 do 18.
 8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18. Następnie odprawimy nabożeństwo wypominkowe, a parafialna Wspólnota Dzieła Intronizacji poprowadzi adorację Najśw.
 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 11. Ministranci będą rozdawać dzisiaj kartki na wypominki, które czytelnie wypełnione składamy w zakrystii lub w kopercie na tacę. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane w naszej parafii przez cały listopad.
 12. W poprzednią niedzielę na działalność misyjną Kościoła zebraliśmy na tacę 980 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content