Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 r.

Jenin, 24.09.23

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwa nowenna przed uroczystością odpustową w kościele w Jeninie. Parafialny zastęp Rycerstwa Świętego Michała Archanioła zaprasza do wspólnej modlitwy pół godziny przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św.

2. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 18.30 do 19.

3. Uroczystość odpustowa ku czci Świętego Michała Archanioła w kościele parafialnym w Jeninie rozpocznie się w piątek, 29 września, adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17. Podczas trwania adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej. Następnie o godz. 18 rozpocznie się procesja dookoła kościoła oraz zostanie odprawiona suma odpustowa. Uroczystość będzie okazją do złożenia dziękczynienia Bogu za 50 lat kapłaństwa Księdza Kanonika Antoniego Łatki, pierwszego proboszcza parafii w Jeninie, oraz Księdza Kanonika Henryka Jacuńskiego, długoletniego wicedziekana naszego dekanatu.

4. Młodzież naszej parafii zaprasza wszystkich rówieśników na spotkanie Młodzi dla Młodych, którego tematem przewodnim są słowa: „Powstań i żyj!” Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 30 września, podczas Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie. Zaproszeni zostali: ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań, i Młodzieżowy Zespół Ewangelizacyjny „Via Lucis”. Następnie w domu parafialnym zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami Kościoła, wspólnoty, przeżytych rekolekcji oazowych oraz opowiedzą o powstającym Domu Młodych w Rokitnie.

5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.

6. Obrzęd poświęcenia różańców dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.

7. Spotkanie parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się dzisiaj o godz. 16 w domu parafialnym.

8. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego zebraliśmy do puszek 335 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content