Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r.

Jenin, 25.06.23

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym.
  2. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie według następującego porządku: we wtorek i w środę – o godz. 18, w czwartek – o godz. 9, a w piątek i w sobotę – o godz. 18.
  3. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta z kazaniem będzie odprawiona w czwartek kościele w Jeninie o godz. 9. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.
  4. W czwartek przypada uroczystość odpustowa ku czci Świętych Piotra i Pawła w kościele filialnym w Lubczynie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. Procesja dookoła kościoła odbędzie się o godz. 19  i zostanie odprawiona suma odpustowa. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik dr Mariusz Jagielski, rektor naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.
  5. Ze względu na uroczystość odpustową biuro parafialne będzie w czwartek wyjątkowo nieczynne.
  6. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. W tym tygodniu, 1 lipca, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca rozpocznie się w kościele w Jeninie o godz. 17. Nabożeństwo będzie prowadzić druga róża różańcowa. Msza  ku czci Niepokalanego Serca NMP z Komunią wynagradzającą zostanie odprawiona o godz. 18.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
Skip to content