Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r.

Jenin, 11.06.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Obchody diecezjalnego odpustu ku czci NMP z Rokitna rozpoczynają się jutro. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego będzie odprawiona w sobotę o godz. 12. Program odpustu w Rokitnie jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  2. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, w kościele w Chwałowicach. Obchody rozpoczną się o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu i okazją do spowiedzi św. Procesja dookoła kościoła odbędzie się o godz. 19 i zostanie odprawiona suma odpustowa. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik Henryk Jacuński, penitencjarz katedralny.
  3. Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii odbędzie się w środę w domu parafialnym po wieczornym nabożeństwie.
  4. Trwa oktawa Bożego Ciała. W środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa dzieci Najśw. Sakramentem i nastąpi poświęcenie wianków.
  5. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona o godz. 18, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe oraz adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NMP Rokitniańskiej.
  8. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w przyszłą  niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  9. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
Skip to content