Ogłoszenia duszpasterskie 8.06.2023 r.

Jenin, 8.06.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna oktawę Bożego Ciała. Jutro i w sobotę po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Procesje dookoła kościołów odbędą się również w niedzielę.
  2. Biskup Diecezjalny ze względu na szczególny charakter najbliższego piątku udziela wierzącym w dniu jutrzejszym dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. Diecezjalne Dni Młodych pod hasłem: „Przygarnięci” odbędą się w piątek i w sobotę w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Bliższe informacje znajdują się na plakatach na tablicy ogłoszeń przed kościołem lub można je otrzymać w zakrystii.
  4. Spotkanie dla małżeństw starających się o potomstwo odbędzie się w najbliższą niedzielę w Rokitnie. Rozpocznie się o godz. 15 podczas Mszy świętej, a następnie odbędzie się spotkanie z drem Piotrem Gratkowskim, specjalistą ginekologii i położnictwa.
  5. Młodzież i dzieci, które w mijającym roku szkolnym zbierały podpisy po odbytej spowiedzi, proszone są do 15 czerwca o przyniesienie książeczek z podpisami do zakrystii lub przekazanie ich swoim katechetom.
  6. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę będą przeznaczone na remont wieży kościoła w Jeninie, a do puszek – na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ostatnią niedzielę na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy do puszek 388 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  7. Jednodniowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, znanym rekolekcjonistą prowadzącym charyzmatyczne spotkania modlitewne i modlitwy o uzdrowienie, odbędą się 19 lipca w Gorzowie. Informacje dotyczące zapisów do udziału w rekolekcjach znajdują się na ulotkach, które będą rozdawane dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
Skip to content