Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023 r.

Jenin, 4.06.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym. Podwyższono kryteria dochodowe: osoba samotna – 1823 złote, a osoby w rodzinie – 1418 złotych.
  2. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji odbędzie się w środę o godz. 18.30 przed kościołem w Jeninie.
  3. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła w Jeninie wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Postarajmy się o liczny udział chorągwi, sztandarów, poduszek, dziewczynek sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych w swoich strojach. Dekorujemy posesje na trasie procesji. Uczestnictwo we Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała jest obowiązkiem każdego wierzącego.
  4. Czwartkowa uroczystość rozpoczyna liturgiczną oktawę Bożego Ciała. W piątek po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Po procesji Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  5. W piątek wierzący mogą skorzystać z dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a następnie odbędzie się procesja dookoła kościoła.
  7. Procesje eucharystyczne dookoła kościoła odbędą się również w przyszłą niedzielę po Mszy św. w kościele w Chwałowicach, po Mszy św. w kościele w Lubczynie i po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  8. Młodzież i dzieci, które zbierały w mijającym roku szkolnym podpisy po odbytej spowiedzi, proszone są do 15 czerwca o przyniesienie książeczek z podpisami do zakrystii lub o przekazanie ich swoim katechetom.
  9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont wieży kościoła w Jeninie, natomiast do puszek – na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content