Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 r.

Jenin, 28.05.23

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18.
  2. W środę, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
  3. W czwartek, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach całego świata.
  4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18 w domu parafialnym.
  6. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię w Pieniny, którą organizuje nasza parafia w połowie lipca, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.30 w domu parafialnym w Jeninie.
  8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie parafialna Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
  10. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zostanie odprawione w sobotę o godz. 17 w kościele w Jeninie. Nabożeństwo poprowadzi pierwsza róża różańcowa. Następnie będzie odprawiona Msza pierwszosobotnia ku czci Niepokalanego Serca NMP z Komunią wynagradzającą.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  13. Zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się za tydzień.
  14. Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci” odbędzie się dzisiaj w przedsionku kościoła po Mszy św.
  15. Młodzieżowy Teatr „Nadzieja” imienia Świętego Jana Pawła II wystawi przedstawienie „Papież naszych serc” w reżyserii Oskara Tomalki dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  16. Nabożeństwo majowe będzie odprawione dzisiaj o godz. 16.