Ogłoszenia duszpasterskie 9.04.2023 r.

Jenin, 9.04.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro rozpoczyna się oktawa Wielkanocy. Msze święte w oktawie w dni świąteczne będą odprawiane w kościele parafialnym w Jeninie według porządku niedzielnego, a w dni powszednie – o godz. 18.
 2. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 3. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych będzie miała miejsce w środę o godz. 16.30 w kościele w Jeninie.
 4. Spotkanie małżeńskiego kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w środę o godz. 17.15 w domu parafialnym.
 5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
 6. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Za tydzień wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary na działalność charytatywną diecezjalnej Caritas.
 8. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem: „Dążcie do tego, co w górze” odbędzie się w przyszłą niedzielę. Młodzież maturalna z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce razem ze swoimi klasami.
 9. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w Chwałowicach i w Lubczynie.
 10. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 maja podczas Mszy św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Jeninie, natomiast uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci, które przez mijający rok systematycznie przystępowały do sakramentów świętych, odbędzie się 28 maja podczas Mszy św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Jeninie.
 11. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Świąteczne numery tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny” kosztują po 10 złotych.
Skip to content