Ogłoszenia duszpasterskie 2.04.2023 r.

Jenin, 2.04.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym w Jeninie.
 2. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na Wielki Tydzień i święta wielkanocne we wtorek od godz. 17.
 3. Spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11.
 4. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne.
 5. W Wielki Czwartek, wspomnienie ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do ołtarza adoracji i rozpocznie się czuwanie do godz. 21.
 6. W Wielki Piątek, pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa, adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 14. Następnie o godz. 18 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i obrzędem Komunii świętej, zakończona procesją do Bożego Grobu. Adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie będzie trwać do godz. 21.
 7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę obowiązuje wierzących post ścisły oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
 8. Porządek święcenia pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę będzie następujący: w kościele w Jeninie – o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach – o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – o godz. 13.30.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 14. Podczas Mszy Wigilii Paschalnej o godz. 18 nastąpi obrzęd poświęcenia ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 10. Msze święte w Niedzielę Wielkanocną będą odprawione według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 6 z procesją rezurekcyjną i o godz. 12.30, w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30 i w kościele w Lubczynie – o godz. 11.
 11. Ofiary zbierane na tacę w święto Zmartwychwstania Pańskiego będą przeznaczone na remont wieży kościoła w Jeninie.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 13. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content