Ogłoszenia parafialne 5.03.2023 r.

Jenin, 5.03.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Uroczyste poświęcenie przez Księdza Biskupa Adriana Puta stacji Drogi Krzyżowej w lesie przy Alei Akacjowej w Jeninie odbędzie się w piątek, 10 marca, o godz. 13. Następnie będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez o. Krzysztofa Gajewskiego z Gorzowa. Drogę Krzyżową, dedykowaną Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, ufundowali leśnicy naszego Nadleśnictwa.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w lesie przy Alei Akacjowej w Jeninie. Nabożeństwo będzie prowadzić młodzież naszej parafii.
  3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie. Natomiast zbierane w przedsionku kościoła w Chwałowicach – na wymianę okien w kościele.
  4. Koncert pieśni pasyjnej w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Jagienki” i „ŚpiewajMi”, pod kierunkiem Jana Piśko, rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.15 w kościele w Jeninie. Obydwa zespoły uświetnią również liturgię Mszy św. o godz. 12.30.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
  6. Zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy odbędzie się dzisiaj po Mszy św. W poprzednią niedzielę do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie zebraliśmy 2120 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  7. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od przyszłej niedzieli rozprowadzać przy wyjściu z kościoła paschaliki wielkanocne. Ofiara za paschalik wynosi 20 złotych.
  8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
  9. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content