Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023 r.

Jenin, 19.02.23

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w Środę Popielcową według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 9 i o godz. 18, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 i w kościele w Lubczynie –  o godz. 17. W Środę Popielcową wiernych w przedziale wiekowym od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 18, a następnie Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  4. Uroczystości związane z 20. rocznicą powołania Parafialnego Zespołu Caritas rozpoczną się w sobotę, 25 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11 w kościele w Jeninie. Następnie odbędzie się wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów wolontariuszom i osobom wspierającym przez lata działalność parafialnej Caritas oraz będzie miał miejsce koncert muzyków Filharmonii Gorzowskiej. Uroczystości zakończą się obiadem z udziałem zaproszonych gości w sali wiejskiej.
  5. Parafialny Zespół Caritas włącza się po raz kolejny do programu pomocy żywnościowej. Osoby, których kryterium dochodowe nie przekracza 1707 złotych, a w przypadku rodziny wielodzietnej – 1320 złotych, mogą jak najszybciej złożyć konieczne dokumenty do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Początek programu – w przyszłym miesiącu.
  6. Roczne wpłaty na sprzątanie kościoła w Jeninie będą przyjmowane dzisiaj w przedsionku kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Natomiast w poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1770 złotych, a do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii – 1665 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content