Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2023 r.

Jenin, 1.01.23

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W dniu dzisiejszym zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w kościele w Jeninie o godz. 18. Ze względu na dzisiejszą niedzielę i przypadającą uroczystość każdy wierzący posiada dzisiaj obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 2. Jutro rozpoczynają się w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie w katolickich rodzinach. Program kolędy jest podany na tablicy ogłoszeń, na parafialnej stronie w Internecie i na parafialnym fanpage‘u w serwisie społecznościowym Facebook.
 3. W okresie trwania kolędy nie będzie odprawianych Mszy świętych w dni powszednie (oprócz Mszy sobotnich). Nie będzie czynne biuro parafialne.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć tylko przy wejściu do kościoła, składając ofiarę na potrzeby parafii, a wodę święconą zabrać do domu w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 6. Dzieci naszej parafii wystawią jasełka o Bożym Narodzeniu w piątek po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
 7. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 10. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii odbędzie się za tydzień o godz. 16 w domu parafialnym.
 11. Podczas Mszy pasterskich na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki zebraliśmy na tacę 560 złotych, a w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – 880 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content