Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2022 r.

Jenin, 25.12.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w drugim dniu świąt będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  2. W poniedziałek, 26 grudnia, przypada święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 27 grudnia, święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, Męczenników z Betlejem, a w piątek, 30 grudnia, święto Świętej Rodziny z Nazaretu – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto wszystkich katolickich W najbliższy piątek nie obowiązuje wiernych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Msze święte w oktawie świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18.
  4. Spotkanie małżeńskiego kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w środę o godz. 17.30 w domu parafialnym.
  5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o godz. 18.30 w domu parafialnym.
  6. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. W sobotę kończymy stary rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające za miniony rok będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  8. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Za tydzień zamiast porannej Mszy św. będzie odprawiona w kościele w Jeninie Msza św. o godz. 18. Rozpocznijmy nowy rok naszego życia w przyjaźni z Bogiem i z Bożym błogosławieństwem.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie.
  10. Nasza parafia organizuje w połowie lipca kolonię dla dzieci w Pieninach. Prognozowany koszt od dziecka wynosi 2200 złotych. Zapisy przyjmują Mirosława Jach i Anna Milaniak.
Skip to content