Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022 r.

Jenin, 18.12.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Spotkanie małżeńskiego kręgu Domowego Kościoła odbędzie się jutro o godz. 17.30 w domu parafialnym.
 2. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta Bożego Narodzenia we wtorek od godz. 17.
 3. Środa jest dniem spowiedzi adwentowej. Okazja do spowiedzi św. będzie w środę w kościele w Chwałowicach od godz. 16 do 16.30, w kościele w Lubczynie od godz. 16.30 do 17 oraz w kościele w Jeninie od godz. 17 do 18.30.
 4. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w środę, w czwartek i w piątek o godz. 18.
 5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek o godz. 18.30.
 6. W sobotę, 24 grudnia, przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu zachowujemy katolickie i polskie zwyczaje i tradycje. Wieczorem w gronie rodziny zasiadamy do kolacji, którą rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Następnie dzielimy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
 7. Msze pasterskie będą odprawione w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 i w kościele w Jeninie – o godz. 24.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 9. Rodziny, które pragną w pierwszej połowie stycznia przyjąć w swoich domach tradycyjną kolędę z błogosławieństwem rodzin i domów na nowy rok kalendarzowy, mają jeszcze czas tylko do 26 grudnia, aby wypełnić druk zaproszenia i wrzucić go do skrzynki, znajdującej się przy ołtarzu. Druki zaproszeń można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Istnieje również możliwość wysłania zaproszenia w formie elektronicznej poprzez specjalny formularz. Link do formularza jest umieszczony na parafialnej stronie i parafialnym fanpage’u w serwisie społecznościowym Facebook.
 10. Opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów na przyszły rok, można nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 11. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1740 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary
Skip to content