Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022 r.

Jenin, 27.11.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste, siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ponadpodstawowe – w czwartek od godz. 17.30 do 18.
 1. Spotkanie małżeńskiego kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w środę o godz. 17.30 w domu parafialnym.
 2. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po Mszy św. o godz. 18.
 3. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30.
 4. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
 5. Ogólnopolska Zbiórka Żywności, organizowana przez Parafialny Zespół Caritas, odbędzie się w sklepach na terenie Jenina w piątek i w sobotę. Natomiast rodziny, które pragną wykonać świąteczną paczkę rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii po specjalną torbę charytatywną Caritas.
 6. Pielgrzymka autokarowa do Torunia z okazji XXXI. rocznicy powstania Radia Maryja odbędzie się w sobotę. Wyjazd z Gorzowa sprzed Białego Kościoła nastąpi o godz. 6 rano. Powrót w godzinach nocnych. Zapisy są przyjmowane w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele i w Centrum Charytatywnym w Gorzowie przy ulicy Słonecznej 63.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego będzie miało miejsce dzisiaj o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie.
 10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne w kompletach. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 10 złotych, a za dużą – w wysokości 20 złotych. Natomiast za opłatki składamy ofiary na ubezpieczenie naszych kościołów.
 11. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się za tydzień. W poprzednią niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego zebraliśmy na tacę 1300 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
 12. W pierwszą i w drugą niedzielę grudnia parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozprowadzać prace wykonane przez osoby uczęszczające na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gorzowie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność warsztatów.
 13. W pierwszej połowie stycznia odbędą się w naszej parafii tradycyjne odwiedziny kolędowe w rodzinach z błogosławieństwem rodzin i domów na nowy rok kalendarzowy. Rodziny, które zdecydują się przyjąć kolędę, proszone są o pobranie druku zaproszenia i po starannym wypełnieniu, wrzucenie go do 26 grudnia do skrzynki, znajdującej się przy ołtarzu. Istnieje również możliwość wysłania zaproszenia w formie elektronicznej poprzez specjalny formularz.W tym celu należy wejść na niżej podany link: https://forms.gle/vzcfYfsphX5SWZCf6, uzupełnić dane i kliknąć przycisk „wyślij”. Plan kolędy będzie podany w ogłoszeniach duszpasterskich, wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz parafialnej stronie i na parafialnym fanpage’u w serwisie społecznościowym Facebook.

 

Skip to content