Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022 r.

Jenin, 20.11.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu od środy do soboty o godz. 18. Po każdej Mszy świętej odprawimy nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy świętych w kościele w Jeninie.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas naszego osobistego przygotowania do Bożego Narodzenia. Podczas każdej Mszy świętej za tydzień będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wieńców adwentowych i opłatków wigilijnych. Wieńce do poświęcenia stawiamy przed Mszą św. przed ołtarzem.
  4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie.
  5. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od przyszłej niedzieli rozprowadzać opłatki wigilijne w kompletach i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 10 złotych, a za dużą – w wysokości 20 złotych. Natomiast za opłatki składamy ofiary na ubezpieczenie naszych kościołów na nowy rok kalendarzowy.
  6. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 3600 złotych, a do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu w Ukrainie – 1620 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane
  7. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w domu parafialnym w Jeninie.
Skip to content