Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022 r.

Jenin, 30.10.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. We wtorek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele w Jeninie będzie odprawiona we wtorek o godz. 8, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 12.30.
 2. Msza św. w kościele w Chwałowicach rozpocznie się we wtorek o godz. 9.30, a następnie odprawimy nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, po którym wyruszy procesja na miejscowy cmentarz. Ofiary zbierane na tacę podczas Mszy św. i do puszki na cmentarzu będą przeznaczone na dalszy remont zabytkowego kościoła w Chwałowicach.
 3. Obrzędy na cmentarzu w Bogdańcu rozpoczną się we wtorek o godz. 14 procesją za zmarłych. Następnie zostanie odprawiona Msza św. W czasie trwania Mszy św. w kaplicy cmentarnej będzie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane na tacę na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, dlatego każdy wierzący posiada w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w kościele lub na cmentarzu.
 4. W środę, 2 listopada, przypada Święto Zmarłych. Msze święte w Dzień Zaduszny będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 18.
 5. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będziemy odprawiać po każdej Mszy świętej w niedziele i w dni powszednie. Kartki na wypominki będą rozdawać dzisiaj ministranci przy wyjściach z kościoła. Kartki czytelnie wypełnione składamy w naszej parafii w zakrystii lub w kopercie na tacę.
 6. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po wieczornym nabożeństwie.
 7. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30.
 8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18. Następnie odprawimy nabożeństwo wypominkowe, po którym parafialna Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 9. Pierwsze spotkanie dla dzieci, które będą uczyć się śpiewu, odbędzie się w sobotę o godz. 10 w domu parafialnym. Zajęcia pod kierunkiem osoby posiadającej wszechstronne wykształcenie muzyczne będą odbywać się co dwa tygodnie. Koszt od osoby wynosi 60 złotych na miesiąc.
 10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 12. W poprzednią niedzielę na potrzeby misji zebraliśmy na tacę 960 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content