Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022 r.

Jenin, 16.10.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzieci, które chcą wystąpić w okresie Bożego Narodzenia w jasełkach, proszone są o przybycie jutro o godz. 16 do domu parafialnego.
 2. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
 3. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 4. We wtorek obchodzimy święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pracownikach ochrony zdrowia.
 5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 6. Dzień skupienia dla mężczyzn będzie miał miejsce w sobotę w Paradyżu. Początek – o godz. 9.30 w kościele seminaryjnym.
 7. Uroczyste przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele w Lubczynie.
 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Natomiast zbierane dzisiaj do puszek przy wyjściach z kościoła – na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1690 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 10. Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Ministranci przy wyjściach będą rozdawać dzisiaj kartki na wypominki, które czytelnie wypełnione składamy w zakrystii lub w kopercie na tacę. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane w naszej parafii przez cały listopad.
 11. W najbliższym czasie rozpoczną się w domu parafialnym w Jeninie zajęcia ze śpiewu, prowadzone przez osobę posiadającą wszechstronne wykształcenie muzyczne. W ramach zajęć będą miały miejsce ćwiczenia wokalne, emisyjne, dykcyjne, interpretacyjne i aktorskie. Półtoragodzinne zajęcia będą odbywały się w soboty. Miesięczny koszt od osoby wynosi 120 złotych. Zgłoszenia przyjmuje Anna Milaniak.
Skip to content