Ogłoszenia duszpasterskie 2.10.2022 r.

Jenin, 2.10.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Spotkanie dla seniorów z Jenina i z Łupowa odbędzie się jutro o godz. 15 w sali wiejskiej w Jeninie. W programie przewidziano: program artystyczny, słodki poczęstunek, pogadankę nt. „Bezpieczny senior” i spotkanie z pielęgniarką. Spotkaniu będzie towarzyszyć muzyka biesiadna.
 2. W tym tygodniu nie będzie w kościele w Jeninie Mszy świętych w poniedziałek i w sobotę.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie od wtorku do piątku od godz. 17.30 do 18.
 4. Od wtorku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa będą odprawiane w kościele w Jeninie w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.
 5. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” i parafialnej Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po nabożeństwie różańcowym.
 6. Biuro parafialne w październiku i w listopadzie będzie czynne w czwartki i w piątki przez pół godziny po zakończeniu wieczornych nabożeństw.
 7. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30.
 8. W piątek, 7 października, obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy wszystkie osoby należące do wspólnot Żywego Różańca do uczestnictwa w piątek we Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, po której rozpocznie się nabożeństwo różańcowe i adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną.
 9. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się drugi rok do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w sobotę o godz. 16 w domu parafialnym.
 10. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie.
 11. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę po Eucharystii w przedsionku będą przeznaczone na wymianę okien w kościele w Chwałowicach.
 12. W poprzednią niedzielę na prowadzenie hospicjum w Gorzowie zebraliśmy 1300 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie.
 14. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 15. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” kosztuje 8 złotych, a tygodnik „Niedziela” – 10 złotych. Można nabyć także „Gościa Extra”, pt. „Dotyk miłosierdzia”, który jest poświęcony Świętej Faustynie Kowalskiej i Błogosławionemu Michałowi Sopoćko oraz różnym formom kultu Miłosierdzia Bożego w Polsce i na świecie. Czasopismo kosztuje 12 złotych.
 16. W przyszłą niedzielę parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozprowadzać prace wykonane przez osoby niepełnosprawne, uczęszczające na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gorzowie, które prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Całość dochodu ze sprzedaży tych prac będzie przeznaczona na wyjazdy integracyjne dla osób uczestniczących w warsztatach.

 

 

 

Skip to content