Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2022 r.

Jenin, 16.06.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy liturgiczną oktawę Bożego Ciała. W dniu jutrzejszym po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po której parafialna Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  2. Ze względu na szczególny charakter jutrzejszego dnia, Ksiądz Biskup udziela jutro wszystkim dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 16 w kościele w Jeninie.
  4. W sobotę obchodzimy uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, głównej Patronki naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 18 odprawimy w sobotę nabożeństwo czerwcowe, a następnie wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
  5. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych będzie miała miejsce w niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  6. Procesje eucharystyczne dookoła kościołów odbędą się w niedzielę po zakończeniu Mszy świętych w Chwałowicach i w Lubczynie oraz po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  7. Z okazji 40. lecia Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dzisiaj przy katedrze odbędzie się od godz. 13 do 18 Festyn Rodzinny, na który złożą się koncerty, konkursy dla dzieci, licytacje na rzecz pielgrzymki.
  8. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1840 złotych, a do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – 250 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  9. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać kolejny numer „Gościa Extra”, w którym znajdują się opisy cudów eucharystycznych z Lanciano, Bolseny, Orvieto, Sokółki i Legnicy. Cena egzemplarza – 12 złotych.
Skip to content