Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 r.

Jenin, 12.06.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jutro rozpoczynają się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie tygodniowe obchody 50. rocznicy powstania naszej diecezji. Szczegółowy program jest wywieszony na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  2. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się jutro w kościele w Chwałowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi świętej. Następnie o godz. 19 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła i zostanie odprawiona suma odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Krzysztof Kolanowski, wikariusz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Gorzowie i kierownik Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  3. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o godz. 18.30 w kościele.
  4. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty, proszone są o przybycie na próbę w środę o godz. 18.30 przed kościołem w Jeninie.
  5. W czwartek, 16 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w Boże Ciało będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.30 główną ulicą Jenina wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy i dziewczynek sypiących kwiaty, wyznaczenie funkcji podczas procesji, udekorowanie domów na trasie  Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  6. W tym roku przypada 40. lecie Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę. W związku z tym organizatorzy zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w czwartek od godz. 13 do godz. 18 przy gorzowskiej katedrze. W programie są koncerty, konkursy dla dzieci, licytacje na rzecz pielgrzymki.
  7. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła. W poprzednią niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy na puszki 300 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

Skip to content