Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r.

Jenin, 29.05.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.
 2. We wtorek, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy św. o godz. 18 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
 3. Ksiądz Paweł Marciniak, który wczoraj w gorzowskiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie, odprawi swoją Mszę św. prymicyjną w czwartek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Na zakończenie Ksiądz Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę będą przeznaczone na potrzeby Księdza Prymicjanta.
 4. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” z udziałem Księdza Prymicjanta odbędzie się w czwartek w domu parafialnym.
 5. Biuro parafialne będzie w najbliższy czwartek wyjątkowo nieczynne.
 6. W czwartek rozpoczynają się obchody 25. rocznicy pobytu Świętego Jana Pawła II w Gorzowie. Program jest podany na plakacie i ulotkach. Ulotki znajdujące się przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą do domu.
 7. Odwiedziny chorych zgłoszonych na stałe w ich domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30. Dodatkowych chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 8. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, a następnie Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 9. Festyn Rozpoczęcie lata będzie miał miejsce w sobotę od godz. 15 w sali wiejskiej w Chwałowicach. Szczegóły znajdują się na plakacie przed kościołem. Dochód z festynu będzie przeznaczony na wymianę okien w kościele w Chwałowicach.
 10. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca do Niepokalanego Serca NMP, prowadzone przez parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, rozpocznie się o godz. 17 w kościele w Jeninie. Następnie o godz. 18 będzie odprawiona Eucharystia z Komunią św. wynagradzającą.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jeszcze do najbliższej niedzieli trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Przyjęcie Komunii św. w okresie wielkanocnym jest obowiązkiem każdego wierzącego.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 13. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 14. Dzisiaj nie będzie popołudniowego nabożeństwa majowego.
Skip to content