Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022 r.

Jenin, 10.04.22

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym we wspólnocie parafii będziemy razem przeżywali najważniejsze wydarzenia z historii naszego zbawienia.
  2. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na Triduum Paschalne i święta wielkanocne jutro od godz. 17.
  3. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – od godz. 17 do 17.30, w kościele w Lubczynie – od godz. 17.30 do 18 i w kościele w Jeninie – od godz. 18 do 19.
  4. Spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11 w kościele.
  5. W Wielki Czwartek – pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.  Następnie rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.
  6. W Wielki Piątek – pamiątkę Męki i Śmierci Chrystusa – adoracja rozpocznie się o godz. 14. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Liturgia Męki Pańskiej będą odprawione o godz. 18, a następnie rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 21.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje wierzących post ścisły oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
  8. Obrzęd poświęcenia pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę będzie miał miejsce według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach – o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – o godz. 13.30.
  9. W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 14. Msza Wigilii Paschalnej z obrzędami poświęcenia ognia i wody zostanie odprawiona o godz. 18. Na wielkosobotnią liturgię przynosimy ze sobą świece.
  10. Msza rezurekcyjna Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się w kościele w Jeninie procesją dookoła kościoła o godz. 6.
  11. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne.
  12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.