Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022 r.

Jenin, 20.03.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Adoracje Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia pokoju na świecie będą miały miejsce we wtorek, w środę i w czwartek od godz. 17.30 do godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek o godz. 19 w domu parafialnym.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obrzędem Komunii św. będzie odprawione w piątek o godz. 17 w kościele w Lubczynie.
 4. W piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msza św. w intencji o pokój w Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji z obrzędem ślubowania osób, które pragną włączyć się w modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zostanie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Następnie będzie miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 5. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje wiernych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Rekolekcje „Bohaterowie Boga” dla młodzieży męskiej (od 14. do 19. roku życia) odbędą się w piątek, w sobotę i w niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
 7. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie. Konferencje w dni powszednie będą głoszone o godz. 19 w kościele.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
 9. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiaj rozprowadzać ozdobne świece na stół wielkanocny, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Ofiara za świecę wynosi 20 złotych.
 10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 11. W poprzednią niedzielę na remont wieży kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 2000 złotych, natomiast do puszek na pomoc polskim misjonarzom – 805 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content