Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022 r.

Jenin, 27.02.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od najbliższego wtorku zostają zniesione wszystkie limity dotyczące uczestnictwa wiernych w obrzędach liturgicznych.
  2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w Środę Popielcową w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 9 i o godz. 18, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 oraz w kościele w Lubczynie – o godz. 17. Ofiary zbierane na tacę w środę będą przeznaczone na utrzymanie diecezjalnego Domu Księży Emerytów. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym od 18. do 60. roku życia i abstynencja od napojów alkoholowych.
  3. Tegoroczna Środa Popielcowa będzie z woli papieża Franciszka dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.
  5. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30.
  6. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie, po której będzie miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie Wspólnota Intronizacyjna   poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
  8. Msza św. pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać przy wyjściach z kościoła dzisiaj oraz w Środę Popielcową ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Skip to content