Ogłoszenia duszpasterskie 2.01.2022 r.

Jenin, 2.01.22

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.
 2. Zapraszam wszystkich Parafian na spotkania kolędowe, które ze względu na obecną sytuację epidemiczną odbędą się podczas wieczornych Mszy świętych o godz. 18 w kościele. Na zakończenie wierni otrzymają błogosławieństwo i będą mogli zabrać w przyniesionym przez siebie naczyniu wodę święconą, którą poświęcą swoje domy.
 3. Porządek spotkań kolędowych w tym tygodniu będzie następujący:
 • we wtorek (4 stycznia) – ulice: Słoneczna, Ogrodowa, Cicha i Miła;
 • w środę (5 stycznia) – ulice: Lipowa, Polna, Orzechowa i Wojska Polskiego;
 • w piątek (7 stycznia) – ulice: Krótka, Graniczna, Dobra, Okrężna, Parkowa, Świerkowa, Wspólna, Gwiaździsta, Klonowa, Jaworowa i Zacisze;
 • w sobotę (8 stycznia) – ulice: Osiedlowa, Wiśniowa, Sosnowa, Leśna, Kwiatowa, Meliorantów, Gronowa i Piaskowa.

Można uczestniczyć w spotkaniu w innym dogodnym terminie.

 1. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć przy wejściu do kościoła przed rozpoczęciem Mszy świętej, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii. Natomiast wodę święconą zabrać do domu w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 2. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.30.
 3. Zapraszam wszystkich Parafian z Chwałowic na spotkanie kolędowe, które odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele. Na zakończenie wierni otrzymają błogosławieństwo i będą mogli zabrać do domu w przyniesionym przez siebie naczyniu wodę święconą, którą poświęcą swoje domy.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content