Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2022 r.

Jenin, 1.01.22

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w dzisiejszą uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30, w kościele w Lubczynie – o godz. 11 i w kościele w Jeninie – o godz. 12.30 i o godz. 18. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę.
  3. Zapraszam wszystkich Parafian na spotkania kolędowe, które ze względu na obecną sytuację epidemiczną odbędą się podczas wieczornych Mszy świętych o godz. 18 w kościele. Na zakończenie wierni otrzymają błogosławieństwo i będą mogli zabrać w przyniesionym przez siebie naczyniu wodę święconą, którą poświęcą swoje domy.
  4. Porządek spotkań kolędowych w tym tygodniu będzie następujący:
  • we wtorek (4 stycznia) – ulice: Słoneczna, Ogrodowa, Cicha i Miła;
  • w środę (5 stycznia) – ulice: Lipowa, Polna, Orzechowa i Wojska Polskiego;
  • w piątek (7 stycznia) – ulice: Krótka. Graniczna, Dobra, Okrężna, Parkowa, Świerkowa, Wspólna, Gwiaździsta, Klonowa, Jaworowa i Zacisze;
  • w sobotę (8 stycznia) – ulice: Osiedlowa, Wiśniowa, Sosnowa, Leśna, Kwiatowa, Meliorantów, Gronowa i Piaskowa.

Można uczestniczyć w spotkaniu w innym dogodnym terminie.

  1. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć przy wejściu do kościoła przed rozpoczęciem Mszy świętej, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii. Natomiast wodę święconą zabrać do domu w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

 

Skip to content