Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2021 r.

Jenin, 25.12.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. W tym roku każdy wierny posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.
  2. W drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto wszystkich katolickich rodzin. Ofiary zbierane na tacę w jutrzejszą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby katolickich uczelni.
  3. Osoby chore, będące w stanie łaski uświęcającej, mogą przyjąć Komunię św. w swoim domu poprzez posługę nadzwyczajnego szafarza Eucharystii po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie.
  4. W piątek, 31 grudnia, kończymy rok kalendarzowy. Msza dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie starego roku będą odprawione w piątek     o godz. 18 w kościele w Jeninie. Ze względu na szczególny charakter tego dnia Biskupa Diecezjalny udziela wszystkim dyspensy od zachowania czwartego przykazania kościelnego dotyczącego wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – godz. 9.30, w kościele w Lub- czynie – o godz. 11 i w kościele w Jeninie – o godz. 12.30 i o godz. 18. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 8 w kościele w Jeninie. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
  7. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać dzisiaj świąteczne numery prasy katolickiej w cenie 10 złotych. Tygodnik „Niedziela” jest sprzedany razem z Modlitewnikiem i kalendarzem katolika, a tygodnik „Gość Niedzielny” z płytą CD z tekstem czterech Ewangelii. Pozostałe płyty z tekstami ksiąg Pisma Świętego będą dołączane do numerów „Gościa Niedzielnego” w przyszłym roku. Od przyszłego roku „Gość Niedzielny” – podobnie jak obecnie „Niedziela” – będzie kosztował również 8 złotych.
Skip to content