Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021 r.

Jenin, 19.12.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta jutro o godz. 16.
  2. Spowiedź adwentowa będzie miała miejsce w naszej parafii we wtorek: w kościele w Chwałowicach – od godz. 16 do 16.30, w kościele w Lubczynie – od godz. 16.30 do 17 i w kościele w Jeninie – od godz. 17 do 18.30. W trakcie spowiedzi św. w Chwałowicach i w Lubczynie będzie rozdawana Komunia św.
  3. W piątek, 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zachowujemy katolickie i polskie tradycje i zwyczaje. Wieczorem zasiadamy do rodzinnej kolacji, którą rozpoczynamy modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Następnie dzielimy się poświęconym opłatkiem i składamy sobie nawzajem najlepsze życzenia.
  4. Msze pasterskie będą odprawione w naszej parafii w Wigilię Narodzenia Pańskiego: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 i w kościele w Jeninie – o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na diecezjalny Fundusz Ochrony Dziecka i Matki.
  5. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego. Wszyscy wierzący posiadają w tym roku obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Obowiązujące limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.
  6. Opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na potrzeby naszej parafii, można nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
  7. W poprzednią niedzielę na ratowanie kościoła w Lubczynie podczas trzech Mszy świętych zebraliśmy na tacę w sumie 3300 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary wpłacane na parafialny rachunek bankowy.
Skip to content