Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021 r.

Jenin, 12.12.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. Obrzęd poświęcenia szopek betlejemskich i figurek Dzieciątka Jezus odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. Szopki do poświęcenia stawiamy przed ołtarzem.
  4. Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną oraz zapowiedź wprowadzenia nowych obostrzeń, tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w katolickich domach – podobnie jak przed rokiem – zostają zamienione na spotkania kolędowe w kościołach. Druki zaproszeń kolędowych będą obowiązywać za rok.
  5. Wpłaty na sprzątanie kościoła będzie można dokonać w przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy świętych w przedsionku kościoła.
  6. W poprzednią niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy 420 złotych. Natomiast na ubezpieczenie naszych kościołów i domu parafialnego na przyszły rok zapłaciliśmy 874 złote. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  7. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą dzisiaj przy wyjściu rozprowadzać opłatki wigilijne, za które składamy ofiary na potrzeby naszej parafii, oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 7 złotych.
  8. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela” jest sprzedawany dzisiaj razem z kalendarzem ściennym na przyszły rok i kosztuje 8 złotych.

 

 

 

 

Skip to content