Ogłoszenia duszpasterskie 5.12.2021 r.

Jenin, 5.12.21

1. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną zostały zmniejszone limity uczestnictwa wiernych w celebracjach liturgicznych. Obowiązujące ograniczenia nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.
  2. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  3. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. Rodziny, które w ostatnich dwu latach zamieszkały w naszej parafii albo zmieniły adres zamieszkania, proszone są o zapisanie się w naszej parafii w kancelarii parafialnej czynnej w czwartki i w piątki przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.
  5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 16 w kościele w Jeninie.
  7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ratowanie kościoła filialnego w Lubczynie.
  8. Obrzęd poświęcenia medalików z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
  10. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
  11. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Osiedlu Górczyn w Gorzowie. Nauki będą głoszone w dni powszednie o godz. 19 w salce przy parafii.
  12. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozprowadzać opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiary na potrzeby naszej parafii, oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 7 złotych.
  13. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela” od dzisiaj kosztuje 8 złotych.